Tipy na výlet v okolí Kyjova

Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic

Délka: 15 km
Pohodový výlet

Pojďte se projít napříč západní částí Chřibů. Je to hezká a pohodová procházka a pomůžeme si autobusy.

Z kyjovského autobusového nádraží pojedeme v 9.10 hod. autobusem do Střílek (33,-Kč). Ve Střílkách vystoupíme a přesuneme se cca 400 m k východišti turistických tras. Naše značka je zelená, ale nespěchejte. Ve Střílkách je totiž barokní památka evropského významu. Jde o barokní hřbitov, kolem kterého půjdete. Stojí za to alespoň 30 minut věnovat prohlídce. Jsou zde sochy a stavby, které za to opravdu stojí.

Potom stoupáme po zelené značce směrem ke Stříleckému hradu. Dojdeme k rozcestí a dáme se doprava (chvíli společná modrá a zelená značka). Zelená po chvíli odbočuje doleva do Smutného žlebu a vede nás k rozcestníku "Nad přehradou". Procházíme kolem přírodní rezervace "Stará hráz", přejdeme údolí Stupavy a čeká nás stoupání pořád po zelené značce směr Cimburk. Na rozcestníku "U mísy" (studánka) změníme barvu a pokračujeme po červené turistické značce. Procházíme kolem skalního útvaru "Kozel" a po chvíli jsme na parkoivišti "U křížku". Pokračujeme po červené přes rezervaci "Moravanské louky" a přijdeme k rozcestí "Koryčanská cesta". Zde odbočíme po modré značce doleva do kopce a po cca 2 km dojdeme k malebné Koryčanské kapli, která je schovaná na jednom ze zalesněných a kamenných vrcholků. Jsou zde krásné pohledy na okolní lesy, zejména na podzim. Odtud se vydáme po obnovené zelené značce směr Vřesovice. Je to zajímavá cesta mezi skalkami a balvany přes vrchol Bradlo (534 m.n.m.). V roce 1952 zde došlo k letecké tragédii, kdy do masivu Bradla narazilo vojenské letadlo Dakota a v něm zahynulo všech 5 členů posádky.  Po zelené dojdeme až do obce a v "Ozdravovně U sirotků" svlažíme hrdlo dobrým pivkem a něco sníme. Hned naproti je autobusová zastávka, kde staví autobusy do Kyjova. Odjezdy orientačně 15.27, 16.32, 17.17 hod.

A důležitá informace!

Kdo využije uvytování v Kyjově, tedy ubytování v penzionu "U Kulky", má dopravu do Střílek zdarma.

Takže hurá do Chřibů Wink

Penzion Kyjov ubytování "U Kulky" Vás posílá jen na ta nejlepší místa v okolí.

Poslední aktualizace: 14.11.2018


Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic