Tipy na výlet v okolí Kyjova

Na kole do sklepa pod Dubňansků horu

Délka: 32 - 40 km
Převýšení: 50 - 120 m
Povrch: asfaltová cyklostezka, mezi vinohrady nezpevněná cesta
     Tento výlet je určen pro pohodáře, kteří se chtějí projet po rovině krásnou krajinou a v kouzelné lokalitě vinných sklepů "Pod Dubňansků horů" ochutnat kvalitní vína od poctivého vinaře přímo ve vinném sklípku.
Délka trasy je proměnná podle toho, jestli pojedeme přímo do sklípku nebo to vezmeme oklikou a přijedeme přes kopec z Mutěnic. Doporučuji delší trasu, protože nahoře na kopci mezi vinohrady je nádherný pohled na zvlněnou vinařskou krajinu ohraničenou na obzoru Pálavou, horami u Vídně, Bílými Karpaty a Chřiby.
Pokud chcete mít zajištěn košt vín a občerstvení ve sklepě, je třeba to ohlásit alespoň 2 dny předem. Ideální je skupina kolem 10 osob, ale může být i více.
Z penzionu "U Kulky" se vydáme po Mutěnické cyklostezce do Mutěnic. Po průjezdu přes Dubňany bude po naší pravé ruce pěkný Jarohněvický rybník. Po cca 700 metrech je značená odbočka do prava do lesa k Dubňanským bůdám. Chtete-li, můžete tam zabočit, ale doporučuji jet až do Mutěnic. Zde od křižovatky (žel. přejezd) dle značení po cyklostezce "Mutěnická" kolem restaurace "Pod bůdami" a cca po 300 metrech z cyklostezky odbočte do prava po zelené turistické značce, které se budeme držet. Vystoupáme mezi vinohrady do kopce a kocháme se nádhernými výhledy na krásnou krajinu. Cesta je asfaltová, ale na kopci zelená značka uhýbá prudce do prava dolů mezi vinohrady po nezpevněné cestě. Tady opatrně ! Po chvíli jsme dole mezi vinnými slkepy a kdo pojede se mnou, bude se mít v jednom z nich dobře.
Po koštu a občerstvení se dáme na cestu zpět ne přes kopec, ale pokračujeme po asfaltové silničce mezi sklepy až dorazíme na hlavní cestu. Po té se dáme do leva a po chvíli narazíme na cyklostezku, po které jsme přijeli z Kyjova. Cesta na ubytování "U Kulky" je nenáročná a bez kopců, takže to zvládnem i ovínění.
A dobrá večeře na naší zahrádce určitě bodne. Dobre ni ?? Wink


Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu Na kole do sklepa pod Dubňansků horu