Tipy na výlet v okolí Kyjova

Bylinkový ráj Sonnentor

Pojeďte se na kole podívat do Čejkovic do bylinkového ráje. Zde se můžete zúčastnit zážitkové exkurze do závodu na zpracování čajů a koření. Zdejší průvodci Vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu. Do čejkovic se dostanete po Mutěnické cyklostezce (trasa popsána ve výletu "Mutěnickou magistrálou za vínem"). Exkurzi nutno domluvit telefonicky předem na čísle 702 056505 nebo na BylinkovyRaj@sonnentor.cz. Minimální počet osob pro exkursi je 10. Exkurse probíhají ve všední dny ve 14.00 hod.
Návštěvu bylinkového ráje lze spojit také s prohlídkou sousedních historických templářských sklepů ze 13. století (www.templarske-sklepy.cz)
Zpět do Kyjova se dostanete na kole opět po Mutěnické magistrále nebo po Mutěnické vinařské stezce přes Čejč, Hovorany, Šardice, Svatobořice - Mistřín, což doporučuji, protože proč jezdit 2x po stejné trase, no ni ?
A jestli se chcete vyhnout silnicím s auty, řekněte 2 dny dopředu a rád Vás doprovodím.
Tak hezký výlet.
Kulka. Smile