Tipy na výlet v okolí Kyjova

Cyklostezky

 • "Kulkova Mutěnická"

  Délka: 57 km
  Čistá doba jízdy: 3 hodiny průměrnou rychlostí 19 km/hod.
  Celková doba jízdy (pohodově): 5 hodin
  Převýšení: 526 m
  Max. nadmořská výška: 285 m.n. m.
  Povrch: Pěkné asfaltové silničky, kousek nezpevněná cesta lesem.
  Profil tratě: zvlněný
  Nejlepší období pro jízdu: polovina dubna, kdy kvetou třešně
                                      červen, nejlépe když fouká a po lánech se šíří vlny v obilí, jako v moři

  další informace a fotogalerie
 • "Vyhlídka"

  Délka: 42 km
  Doba jízdy: 2 hod. 50 min
  Prům. rychlost: 20 km/hod.
  Převýšení: 729 m
  Max. nadm. výška: 470 m.n m.
  Povrch: asfalt, silnice, lesní a polní cesty

  další informace a fotogalerie
 • Bylinkový ráj Sonnentor

  Pojeďte se na kole podívat do Čejkovic do bylinkového ráje. Zde se můžete zúčastnit zážitkové exkurze do závodu na zpracování čajů a koření. Zdejší průvodci Vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu. Do čejkovic se dostanete po Mutěnické cyklostezce (trasa popsána ve výletu "Mutěnickou magistrálou za vínem"). Exkurzi nutno domluvit telefonicky předem na čísle 702 056505 nebo na BylinkovyRaj@sonnentor.cz. Minimální počet osob pro exkursi je 10. Exkurse probíhají ve všední dny ve 14.00 hod.
  Návštěvu bylinkového ráje lze spojit také s prohlídkou sousedních historických templářských sklepů ze 13. století (www.templarske-sklepy.cz)
  Zpět do Kyjova se dostanete na kole opět po Mutěnické magistrále nebo po Mutěnické vinařské stezce přes Čejč, Hovorany, Šardice, Svatobořice - Mistřín, což doporučuji, protože proč jezdit 2x po stejné trase, no ni ?
  A jestli se chcete vyhnout silnicím s auty, řekněte 2 dny dopředu a rád Vás doprovodím.
  Tak hezký výlet.
  Kulka. Smile

  další informace a fotogalerie
 • Když táhneme vozík s dítětem

  Délka: 21 km
  Převýšení: 104 m
  Doba jízdy: cca 2 hodiny
  Profil: Rovinatý
  Povrch: Asfaltové cyklostezky a místní komunikace, kolem rybníka nezpevněná cesta

  další informace a fotogalerie
 • Když táhneme vozík s dítětem II.

  Délka: 43 km
  Doba jízdy: 3 hodiny 45 min.
  Převýšení: 126 m
  Max.nadm.výška: 197 m. n.m.
  Max. stoupání: 6%
  Profil: rovinatý
  Povrch: asfaltové cyklostezky, částečně nezpevněné lesní cesty

  další informace a fotogalerie
 • Když táhnete vozík s dítětem III

  Délka: 45 km
  Převýšení: 210 m
  Max. nadm. výška: 232 m n.m.
  Doba jízdy: 3,5 hod.
  Povrch: asfaltové cyklostezky
  Profil: rovinatý

  Projedeme se v rovinaté krajině, která je ale zajímavá a členitá, část vede voňavým borovým lesem.
  Z Kyjova se vydáme po Mutěnické cyklostezce. Dojedeme do Svatobořic, zde mineme hospodu po pravé straně a po cca 100m z cyklostezky odbočíme doleva po místní komunikaci. Přijedeme k Ekodvoru (vpravo)a zde začíná další cyklostezka, která nás pohodlně dovede až k Milotickému zámku. Stojí za prohlídku, s dětmi alespoň zámecká zahrada. Před zámkem se dáme po silnici doprava a podle značení cyklotrasy "Moravská vinná" pojedeme Miloticemi a na křižovatce odbočíme doleva na Vacenovice. Před Vacenovicemi odbočíme u sudu u silnice k vinným sklepům "Žlébky". Projedeme kolem nich a necháme se již vést cyklostezkou "Podluží", která nás vede směrem na "Růdník". Tam se pasou ovečky, koníci a někdy koňáci mají i otevřenou hospodu. Ale moc na to nespoléhejte. Pokračujte stále po asfaltové cestě směrem do lesa. Značení cyklostezky se Vás bude snažit odklonit z asfaltky doprava na písčitou cestu, to ale ignorujte !! Jeďte po asfaltce do borového lesa a až přijedete na lesní křižovatku "T", dejte se doleva. Je to krásná projížďka voňavým lesem. Dojedete k místu zvanému "Litner" a zde kolem fabriky na výrobu betonové krytiny přijedete na cestu, která Vás dovede až do Bzence. Cestou si všimněte naučných cedulí. Projíždíte pásmem vátých písků, tzv. Moravské sahary.
  Ve Bzenci najeďte na cyklostezku vedoucí podél silnice a té se stále držte. Vyvede vás kolem benzinové pumpy z obce a pokračuje dále až do Vracova. Tam narazíte opět na značení "Moravská vinná" a kolem koupaliště pojedete dále až do Skoronic. Přijedete k hlavní cestě. Po pravé ruce máte železniční přejezd. Značené cyklotrasy jsou doprava i doleva. Doporučuji odbočit doleva, protože pojedete více méně mimo frekventované komunikace. Po odbočení jeďte po místní silnici obcí až k 1. odbočce doprava. Tou se dejte. Projedete kolem hřiště (vpravo) a napojíte se přímo na cyklostezku "Moravská vinná", která Vás povede příjemnou krajinou. Projedete pod železniční tratí a začnete stoupat k vinohradům. Je to trochu kopec, ale nahoře jsou pěkné výhledy do kraje a do Kyjova už potom frčíte pouze s kopce. Ale opatrně. Silnička je úzká, klikatá a občas tady projede auto. Nezapomeňte, že máte za sebou vozík s největším pokladem.
  Podle značení snadno projedete Kyjovem a hurá na naši oblíbenou zahrádku "U Kulky". Wink
  Poslední aktualizace: 9/2018

  další informace a fotogalerie
 • Koryčanský okruh

  Délka: 64 km
  Doba jízdy cca 4 hod.
  Převýšení: 847 m
  Max.nadm.výška: 466 m.n.m.
  Průměrné převýšení: 4%
  Max.stoupání: 15%
  Profil: Kopcovitý
  Povrch: Asfaltové lesní cesty a místní komunikace, u Cimburka šotolina

  další informace a fotogalerie
 • Krajem folklóru a povodní

  Délka: 86 km
  Doba jízdy (pohodově): 6 hodin
  Převýšení: 103 m
  Povrch: Většinou asfalt, místy nezpevněná cesta a písek.
  Projedem se rovinatou krajinou, kde se kroutí řeka Morava, která ji také často zaplavuje, prohlédneme si sklepy v Sudoměřicích, známé Plže v Petrově, Strážnici a přes Veselí n. Moravou a Uherský Ostroh se vrátíme do Kyjova. Doporučuji jako celodenní výlet pro pohodáře, protože kopec nepotkáme.
  Z Kyjova se vydáme po nové asfaltové cyklostezce "Mutěnka" směr Mutěnice. Ve Svatobořicích, u Elektrosvitu, odbočíme z cyklostezky doleva a kolem Ekodvora projedem po nové cyklostezce lesíkem. Za ním pokračuje opět asfaltová cyklostezka, která nás dovede k zámku v Miloticích. V Miloticích u zámku (doporučuji prohlídku) se dáme po silnici do prava a jedeme po ní směr Vacenovice (uprostřed Milotic odbočíme v levo). Ještě před vjezdem do Vacenovic odbočíme do prava směr vinné sklepy "Žlébky". Projedeme kolem řady sklepů a na jejich konci se dáme doleva, mezi domy. Nepokračujte po vinné stezce. Přejedem kolmo hlavní silnici a podle místního značení pokračujeme  směr "Růdník". Na Růdník nás dovede spolehlivě vinná stezka "Podluží". Na Růdníku potěší děti koníci, ovečky apod., nás dospělé občerstvení v koňské hospodě. Cyklostezka "Podluží" se nás ihned za Růdníkem pokouší směřovat na nazpevněnou písčitou cestu. Klidně si tento zážitek nechejte ujít a pokračujte po krásné asfaltové silničce borovým lesem, ignorujíce cykloznačení. V lese přijedete na křižovatku "T" a dáte se na ní doprava. Pokračujete stále rovně po asfaltce, přejedete koleje železniční vlečky a přijedete k silnici, po které se dáte vlevo. Zde se opět napojíte na cyklostezku "Podluží". Pokračujte stále po hlavní silnici (neodbočujte dle značení ze silnice doprava) a přijedete do Rohatce-kolonie. Přejedete žel. přejezd (mnoho kolejí) a obcí pokračujte dále. Na křižovatce "T" doprava a již jste na značené cyklostezce "Strážnická". Nyní pojedete po frekventované silnici č.55. Napojíte se na ní za Rohatcem-kolonií a Váš správný směr je DOLEVA, směr Sudoměřice, Skalica.. Silnice je ale široká a je tam celkem komfortní pruh pro cyklisty, takže jízda po ní není až tak nepříjemná. Po chvíli přijedete k odbočce (po směru jízdy vpravo) k "výklopníku". Určitě se tam jeďte podívat. Je to zajímavá technická památka u Baťova kanálu. Vysypávaly se zde vagony lignitu z dolu Tomáš v Ratíškovicích na nákladní čluny, které palivo po Baťově kanálu dopravovaly do Otrokovic. Navíc je zde občerstvení, tábořiště a půjčovna lodí, na kterých můžete strávit pár pěkných dní i s koly.
  Po prohlídce se vraťte stejnou cestou na hlavní silnici a po chvíli s ní sjedete podle značení po Strážnické vinné stezce do Sudoměřic. Poté Vás stezka vede po silnici k obci Petrov, kde hned na jejím okraji narazíme na městečko z malovaných vinných sklepů - Petrovské Plže. Určitě sesedněte, projděte si tento kouzelný kout a ochutnejte nějaké dobré vínko, které tady nabízí. Věřím, že se ani nebude chtít odjíždět, zvláště, když bude zrovna hrát nějaká cimbálovka.(zde možnost varianty II). Ale kus máme ještě před sebou a tak jedeme dále do Strážnice. Za prohlídku stojí zámecký park, skanzen jihovýchodní Moravy (dobové stavby a tradice). Zámeckým parkem projedeme již po cyklostezce č.47 a budeme se jí držet až do Veselí n. Moravou. Zde rovněž stojí za prohlídku zámecký park, kterým projíždíme. Pokračujeme dále do Uherského Ostrohu. Zde se dáme vlevo, přejedeme plavební komoru Baťova kanálu a řeku Moravu a po silnici a cyklotrase 47 jedeme do Moravského Písku. Tady přijedeme k restauraci "Alfa", kolmo přetneme hlavní silnici a dáme se do leva boční silnicí po stezce "Uhersko-hradišťské. Projedeme úzkým podjezdem pod tratí a mezi poli pokračujeme po cyklotrase až k rozcestí. Pokud se Vám nechce do kopce, dejte se vlevo po Moravské vinné směr Bzenec, Vracov, Skoronice, Kyjov. Jestli se chcete rozhlédnout z kopce plného krásných vinohradů, dejte se doprava směr Domanín, Těmice. Upozorňuji, že po dešti je úsek Těmice-Vracov (značená cyklostezka vede po polní cestě) nesjízdný (bahno a velké vodní laguny). V tom případě je lepší jet po asfaltové silnici ze Bzence a hned za benzinovou pumpou odbočuje do leva nová asfaltová cyklostezka, která kopíruje silnici a dojedete po ní pohodlně až do Vracova.
  A do Kyjova ke Kulkovi je to už coby dupppp.
  Fajně jsme si zajezdili, no ni ?
  Varianta II:
  V Petrově u vinných sklepů se dejte podle místního značení k Baťovu kanálu - přístavišti. Je zde nově vybudováno pěkné přístaviště s hospodou, parkovištěm, dětským hřištěm. Tady narazíte na značení, podle kterého si můžete zajet 3 km k písečné pláži u řeky Moravy nebo opačným směrem pokračovat po nezpevněné silničce kolem kanálu do Strážnice. Vyjedete u přístaviště ve Strážnici. Zde najedete doprava na silnici a když odbočíte u vinařských závodů (nabízejí ochutnávku vín) doleva, najedete na cyklotrasu č.47, po které pokračujete dále, dle původního itineráře.

  Poslední aktualizace: 5/2020

  další informace a fotogalerie
 • Krajem orchidejí, oškoruší a pálenic do Suchovské republiky

  Délka: 95 km
  Doba jízdy: Celodenní výlet (čistá doba jízdy 5 hodin 35 min)
  Prům. rychlost: 18,9 km/hod.
  Převýšení: 972 m
  Max. nadm. výška: 455 m.n.m.
  Povrch: asfaltové cesty, na hřbetech Bílých Karpat pevná hlína a tráva

  další informace a fotogalerie
 • Krásné město Skalica

  Délka: 63 km
  Převýšení: 217 m
  Povrch: Převážně asfalt nebo šotolina
  Doba jízdy: 6 hodin i s prohlídkou Skalice

  Máte li volné nedělní odpoledne, doporučuji vzít kolo a jet se podívat krásnou rovinatou krajinou k našim sousedům. Cca 3 km za hranicí je krásné královské město Skalica se spoustou památek a malebnými zákoutími.
  Vyrazíme z našeho penzionu po cyklostezce Mutěnka a ve Svatobořicích odbočíme do Milotic. Dále pokračujeme po cyklostezce Moravská vinná do Vacenovic a po cyklostezce Podluží přes Růdník do Rohatce. Odtud potom do Sudoměřic a po cyklotrase 8208 Skalická dojedete do města Skalica. Tam se určitě hodinku zdržíte letmou prohlídkou města a pokračujete směrem k přístavišti Skalica. Odtud trasa vede po Moravní protipovodňové hrázi. Projedete kolem hodonínského jezu a přes silniční most překonáte řeku Moravu a vjedete do Hodonína. Z města se dáte nikoli po hlavní silnici, ale u vlakového nádraží podjezdem směr Bažantnice a Zoo Hodonín. Přes lávku překonáte frekventovanou silnici č.55 a lesem dojedete dle značení (směr Dubňany) ke kolejím, které přejdete a na silniční křižovatce se dáte doleva na cyklostezku do Dubňan. V Dubňanech odbočit doleva a jet  až k bývalému nádraží, kde se napojíte na cyklostezku Mutěnka, která Vás dovede až do Kyjova. 
  Je to krásná a pohodová trasa, žádné kopce ani jiné nástrahy, takže se to dá opravdu krásně zvládnout i za půlden.
  Cyklistice zdar a Radegastu zvlášť Laughing

  Aktualizace 5/2024

  další informace a fotogalerie
 • Kulkova cyklostezka Podlužácká - rybniční

  Varianta "A"
  Délka: 68 km
  Převýšení: 256 m
  Povrch: Asfalt, polní a lesní cesty, často hluboký písek
  Orientační doba: 5 hodin aj s 2 pivy a obědem, průměrnou rychlostí 19 km/hod.

  Varianta B = delší: 95 km
                     Převýšení: 376 m

  Nebojte se jí, je krásná, zajímavá a po rovině, takže ji zvládnou i méně zdatní.
  Celodenní výlet.

  další informace a fotogalerie
 • Kulkova vychytaná – „Chřibská“

  Délka : 95 km
  Doba jízdy: 5 hodin 35 min. (bez zastávek)
  Průměrná rychlost: 18,7 km/hod
  Max. nadmořská výška trasy: 537 m.n.m.
  Celkové převýšení: 1.211 m
  Povrch: Krásný asfalt, kousek jílu, u Cimburka šotolina
  Varianta přes Brdo (587 m.n.m.):
  Délka: 76 km
  Max.nadm.výška: 587 m n.m.
  Celkové převýšení: 889 m


  další informace a fotogalerie
 • Kyjovský triangl

  Délka: 40 km
  Převýšení: 409 m
  Doba jízdy: 2 hodiny ( 1 pivo, bez oběda a zastávky na mlýně)
  Průměrná rychlost: 20 km/hod
  Povrch: Asfalt, polní a lesní cesty

  další informace a fotogalerie
 • Mutěnickou magistrálou za vínem

  Varianta 1:
  Délka: 84 km
  Převýšení: 734 m
  Max.nadm. výška: 315 m.n.m.
  Čistá doba jízdy: 5 hodin
  Povrch: Většinou asfalt, občas polní a lesní cesty. Dobře sjízdné.
  Celodenní výlet. Pohodově se dá trasa ujet za cca 8 hodin.
   
  Varianta 2:
  Délka:63 km
  Převýšení: 533 m
  Max.nadm. výška: 295 m.n.m
  Povrch: Většinou asfalt, polní a lesní cesty.
  Celodenní výlet, pohodově na 6 hodin
  Nejkrásnější je tato trasa koncem září, kdy jsou burčáky a pak v říjnu, kdy se nádherně barví vinohrady.

     Využijeme krásné nové cyklostezky, která vznikla na tělese bývalé železnice spojující Kyjov a Mutěnice. Z Mutěnic uděláme pěkný vinařský okruh přes Starý Poddvorov, Čejkovice, Vrbici, Moravský Žižkov, Josefov, Dolní Bojanovice a kruh uzavřeme opět v Mutěnicích. Odtud se snadno a rychle dopravíme po nové cyklostezce zpět do Kyjova.
  Novou cyklostezku v Kyjově najdeme takto: Od naší zahrádky se vydáte po Jungmannově ulici do prava. Na 1. odbočce (u České pojišťovny se dáte opět do prava, minete supermarket COOP a světelnou křižovatku projedete rovně. Pokračujete stále rovně kolem autobusového nádraží až narazíte na železniční přejezd. Ten přejedete a dáte se hned za ním do prava na  silnici. Ta se stáčí doleva, projedete mezi plotem šroubárny a garážemi a jste na cyklostezce. Dále se už nemůžete ztratit. V Mutěnicích se napojíte na cyklotrasu 412 a vydáte se směrem na Starý Poddvorov, kde stojí za to navštívit větrný mlýn. Dostanete se k němu nejlépe tak, že ve Starém Poddvorově odbočíte ze silnice do prava (u mapy ). Zde odbočuje značená Moravská vinná stezka, která Vás k "Větřáku" dovede.   Je odtud pěkný rozhled do krajiny. Od mlýna se vrátíme k rozcestníku a pokračujeme zase po trase 412 do Čejkovic. Templářské vinné sklepy jsou vyhlášené a vůbec celý průběh trasy a krajina nás nenechává na pochybách, že tady je to  hlavní víno, vinná réva a sklepy. Dále varianta 1: Po trase 412 pokračujeme z Čejkovic na Vrbici. Je to do kopce. Pozor - za kruhovým objezdem odbočuje trasa mezi sklepy do leva, tak to nepřejeďte. Jedeme nádhernou zvlněnou vinařskou krajinou a majákem nám je věž kostelíku ve Vrbici. Zde je nejvyšší bod naší trasy.Cestou rozhodně nevynechejte místo krásného rozhledu "Hradištěk". Stojí zde kaple a jsou zde nádherné kruhové výhledy do krajiny.Kam oko dohlédne, překrásné vinohrady ve zvlněné krajině, prostě nádhera !!!. Poté se vraťte cca 500 m na cyklotrasu. Dále sjíždíme do Velkých Bílovic. Po najetí na silnici se z kopce moc nerozjíždějte. Po levé straně je pizzerie a po cca 100 m musíte odbočit do leva na vinařskou stezku "Podluží". Pokud to minete a dojedete až ke kostelu v Bílovicích, musíte se vrátit do kopečka a dle značení odbočit v pravo na již dříve zmíněnou cyklostezku "Podluží". Po té jedeme do Moravského Žižkova a Prušánek. Tam odbočíme na cyklotrasu 5115, která nás dovede přes Dolní Bojanovice lesem k rozcestníku pod vysílačem. Odtud pokračujeme dle značení po cyklotrase 412 do Mutěnic (cca 3 km). Kruh se uzavřel, my jsme lehce unaveni z množství krátkých, ale někdy dosti strmých kopečků. Proto je dobré v Mutěnicích projít nějaké sklepy (Mutenické bůdy) a po krátkém odpočinku se vydat Mutěnickou magistrálou zpět ke Kyjovu.
  Máme za sebou moc pěknou trasu, která vede částečně pěknými lesy a z velké části krásnou vinohradnickou krajinou. A "U Kulky", tam to u pivka nebo vína náležitě zhodnotíme. Tak hezký výlet a krásný den.
  Kulka
  Varianta 2:
  Z Čejkovic se dáme po silnici do prava a brzy ji opustíme dle značení po Moravské vinné stezce. Ta nás vede mezi vinohrady. Nad Čejčem narazíme na silnici a po ní se dáme do obce. Čejč projedeme po silnici a po ní pokračujeme cca 1 km do mírného kopce do vedlejší obce Hovorany. Na kopci před křižovatkou uhneme prudce do leva a kolem vinohradů se dáme do mírného kopce po Mutěnické vinné stezce. Té se stále držíme. Jedeme mezi vinohrady a poli a těšíme se krásnými rozhledy po vinařské krajině. Na křižovatce cyklistických cest nesjíždějte do obce Karlín, nýbrž jeďte rovně, stále po Mutěnické cyklostezce. Ta Vás dovede až k obci Šardice. Na kraji obce je ve výstavbě malý rybník a je třeba nad ním odbočit do leva a jet po panelové cestě kolem většinou vyschlé struhy Svodnice. Panelová cesta vyúsťuje na asfaltovou silničku. Po ní se dáme do prava a ta nás dovede přes kopec kolem bývalé rajčatárny (dnes autovrakoviště) k hlavní silnici do Svatobořic. Dáme se po ní do leva a za chvíli jsme v obci. Zde najedeme na asfaltovou Mutěnickou cyklostezku, po které jsme jeli ráno a po ní je to do Kyjova cca 5 km.
  aktualizováno 6/2023

  další informace a fotogalerie
 • Na kole do sklepa pod Dubňansků horu

  Délka: 32 - 40 km
  Převýšení: 50 - 120 m
  Povrch: asfaltová cyklostezka, mezi vinohrady nezpevněná cesta
       Tento výlet je určen pro pohodáře, kteří se chtějí projet po rovině krásnou krajinou a v kouzelné lokalitě vinných sklepů "Pod Dubňansků horů" ochutnat kvalitní vína od poctivého vinaře přímo ve vinném sklípku.
  Délka trasy je proměnná podle toho, jestli pojedeme přímo do sklípku nebo to vezmeme oklikou a přijedeme přes kopec z Mutěnic. Doporučuji delší trasu, protože nahoře na kopci mezi vinohrady je nádherný pohled na zvlněnou vinařskou krajinu ohraničenou na obzoru Pálavou, horami u Vídně, Bílými Karpaty a Chřiby.
  Pokud chcete mít zajištěn košt vín a občerstvení ve sklepě, je třeba to ohlásit alespoň 2 dny předem. Ideální je skupina kolem 10 osob, ale může být i více.
  Z penzionu "U Kulky" se vydáme po Mutěnické cyklostezce do Mutěnic. Po průjezdu přes Dubňany bude po naší pravé ruce pěkný Jarohněvický rybník. Po cca 700 metrech je značená odbočka do prava do lesa k Dubňanským bůdám. Chtete-li, můžete tam zabočit, ale doporučuji jet až do Mutěnic. Zde od křižovatky (žel. přejezd) dle značení po cyklostezce "Mutěnická" kolem restaurace "Pod bůdami" a cca po 300 metrech z cyklostezky odbočte do prava po zelené turistické značce, které se budeme držet. Vystoupáme mezi vinohrady do kopce a kocháme se nádhernými výhledy na krásnou krajinu. Cesta je asfaltová, ale na kopci zelená značka uhýbá prudce do prava dolů mezi vinohrady po nezpevněné cestě. Tady opatrně ! Po chvíli jsme dole mezi vinnými slkepy a kdo pojede se mnou, bude se mít v jednom z nich dobře.
  Po koštu a občerstvení se dáme na cestu zpět ne přes kopec, ale pokračujeme po asfaltové silničce mezi sklepy až dorazíme na hlavní cestu. Po té se dáme do leva a po chvíli narazíme na cyklostezku, po které jsme přijeli z Kyjova. Cesta na ubytování "U Kulky" je nenáročná a bez kopců, takže to zvládnem i ovínění.
  A dobrá večeře na naší zahrádce určitě bodne. Dobre ni ?? Wink

  další informace a fotogalerie
 • Na kole v Bílých Karpatech

  Délka: 63 km
  Doba jízdy: cca 6 hodin
  Převýšení: 771 m
  Max. nadm. výška: 528 m n.m.
  Profil: kopcovitý
  Povrch: asfalt, lesní cesty, někdy i potok
  Doporučený typ kola: Trekové, horské

  další informace a fotogalerie
 • Na nejvyšší vrchol Chřibů s krásnou rozhlednou

  Délka: 88 km
  Doba jízdy: - dynamicky 7 hod.
                   - pohodově - celodenní výlet
  Převýšení: 1.316 m
  Nejvyšší dosažená nadm.výška: 587 m.n.m
  Povrch: Asfalt, válcovaná šotolina
  Profil: Kopcovitý

  další informace a fotogalerie
 • Perla Unesco - Kroměříž

  Délka: 94 km
  Doba jízdy: Celodenní výlet
  Převýšení: 968 m
  Povrch: asfaltové cyklostezky, občas místní komunikace
  Profil: Uh. Hradiště - Kroměříž = rovinatý

            Kroměříž - Kyjov = kopcovitý

  Zajedeme si kolem řeky Moravy a Baťova kanálu do krásné Kroměříže a přes chřiby se vrátíme do penzionu "U Kulky". Celou trasu lze absolvovat za 1 den (cca 9 hodin s krátkou prohlídkou Kroměříže) nebo lze uskutečnit jako dvoudenní výlet s prohlídkou Uherského Hradiště a hlavně pak Kroměříže, kde lze strávit celý den. V Kroměříži lze přespat nejlevněji v cyklokempu, který je dobře označen hned při příjezdu do města a provozuje jej místní jachtklub.
  Pokud využijete ubytování "U Kulky"v Kyjově, vyjeďte cca v 8.15 na kyjovské vlakové nádraží. V 8.30 jede spěšný vlak do Uherského Hradiště a lze v něm přepravit i kola. Na nádraží v Uherském Hradišti vystoupíte a před nádražní budovou se dáte směrem doleva ulicí Na stavidle. Tou se dostanete k řece, přejedete po železničním mostě na pravý břeh a po nábřeží pojedete proti proudu řeky až ke světelné křižovatce. Zde vyúsťuje plavební Baťův kanál. Vy přejedete silnici a podle Baťova kanálu se dáte po cyklostezce č.47. Minete přístaviště a jedete po absolutní rovině cca 35 km až do Kroměříže. Cestou máváte lodím, které plují kolem, podíváte se na plavební komory nebo mohutný segmentový jez s vodní elektrárnou ve Spytihněvi. Projedete Otrokovice a jedete dále  po cyklostezce č.4. Pojedete pořád mimo silnici po břehu řeky až do Kroměříže.
  Při vjezdu do Kroměříže uvidíte výraznou ceduli Cyklokemp, takže pokud máte stany a spacáky, tedy jedete na dvoudenní výlet, zamiřte tam. V blízkosti je letiště a pěkné koupání ve štěrkovišti, kterému žádný kroměřížák neřekne jinek než "Bagrák".
  Ostatní pokračují po cyklostezce do prava pořád podél řeky. Dojedete až k říčnímu mostu ve městě. Tam je třeba překonat frekventovanou silnici a dostanete se k okraji "Podzámecké zahrady" kolem které se dáte do města (směrem vlevo). Máte li málo času, určitě vjeďte alespoň na "Velké máměstí" se vzácným morovým sloupem, nádhernými historickými měšťanskými domy a mohutnou zámeckou věží na jeho okraji. Jedete li na 2 dny, máte čas prohléhnout si toto překrásné město podrobněji. Nezapomeňte taky na nádherné zahrady (Podzámeckou a Květnou), mohutný barokní zámek, atd.
  Z Kroměříže doporučuji vyjet po cyklotrase 5012 a ještě ve městě odbočit doleva na cyklotrasu 5020 směr Jarohněvice, Kostelany. Vede po místních komunikacích a není tam velký provoz. Také stoupání do Kostelan a následně na Bunč se rovnoměrněji rozloží na delším úseku. Kopcům se ale nevyhnete. Však doteď to byla nudná rovina, ni ?WinkNa Bunči zasyčí nějaké to pivo a pokračovat je možno po cyklotrase 5158 nebo po trase 473. Trasa 473 je asfaltová a krásně to frčí s kopce, avšak ztratíme nadmořskou výšku a z Horní salaše (cca 270 m.n.n) budeme muset zase nastoupat na Pěknou horu (cca 560 m.n m.) Pak už jedeme s kopce na Staré hutě a Stupavu. Pokud zvolíme trasu 5158, budeme ještě kus stoupat po šotolinové cestě, ale za to můžeme navštívit rozhlednu na Brdu, což je nejvyšší vrchol Chřibů (587 m.n m.). Odtud je to pak jen s kopce, ale cesta je místy kamenitá a je třeba opatrnosti.
  Po projetí obce Stupava přijedeme na konec Koryčanské přehrady a zde (betonové zátarasy s nápisem zakazující parkování) odbočíme do leva do lesa a jedeme po šotolině do kopce po trase 5150. Všimneme si zříceniny hradu Cimburk, na hřebeni skalního útvaru Kozel a přijedeme na lesní parkoviště "U křížku". Po asfaltce  se dáme do leva s kopce do Vřesovic. A odtud potom přes Moravany a Kostelec po silnici do Kyjova.
  Tož dobré to bylo, ni. Wink
  Poslední aktualizace 10/2023

  další informace a fotogalerie
 • Pohodová nedělní vyjížďka

  Délka: 48 km
  Převýšení: 304 m
  Max. nadmořská výška: 255 m.n.m
  Čistá doba jízdy: 3 hodiny průměrnou rychlostí 19 km/h
  Pohodově: 4 hodinky se zastávkou na oběd
  Povrch: krásné asfaltové silničky
  Profil: rovinatý
     Tento výlet je pro opravdové pohodáře, kteří nemusí kopce a mají rádi vůni borovic. Prohlédneme si nádherný barokní zámek v Miloticích, projedem se krásným borovým lesem v oblasti vátých písků, ve Bzenci budeme obdivovat 1.000 let starou lípu a pěknou silničkou kolem lesa se vrátíme do Kyjova.
     Do Milotic se vydáme po cyklostezce 412 kolem skláren Vetropack. Za nimi (před železničním přejezdem) se dáme dle značení do leva. Stoupáme po krásné cyklostezce mezi poli k vinicím, odkud jsou moc hezké rozhledy do krajiny. Poté sjedeme z kopečka a kolem vinných sklepů přijedeme do Skoronic. Zde se dáme po silnici do prava až do Milotic. Zámek nelze přehlédnout. Doporučuji alespoň nahlédnout do krásných zahrad a v místní vinotéce dát 2 dcl vína. Mňam. Poté pokračujeme po silnici směr Vacenovice. Vede nás vinná stezka "Podluží" směrem na Rudník. Tady mají koníky a pivo. Zastavte. Je zde hezky. Dále pokračujte po krásné asfaltové silničce v nádherném borovém lese. Ignorujte cykloznačení, které Vás bůhví proč chce ze silničky vyhnat na nezpevněnou písčitou cestu. Po několika km jízdy po asfalt. silničce přijedete na lesní křižovatku "T". Do prava je to do Rohatce, ale my jedeme do leva, směrem na Bzenec - Přívoz. Cesta jde stále lesem a je to krásný zážitek. Přijedeme k silnici č. 426 Strážnice -Bzenec. Zde je možno udělat krásnou fakultativní odbočku k přírodní památce "Osypané břehy"!!  Řeka Morava zde krásně meandruje, zařezává se do vátých písků a vytváří zářezy s písčitými břehy až 8 m vysokými. Dejte se po silnici do prava a jeďte k železniční stanici Bzenec Přívoz. Dále pokračujte po asfaltce plné písku k pískovně. Projedete kolem písečných pyramid vlevo a po cca 400 metrech odbočuje do leva silnička, která vede přes pásový dopravník dále do lesa. Té se držte. Odbočuje v pravo a pak už nemáte kam sjet. Po levé ruce jsou záplavová území řeky Moravy, vpravo les. Silnička Vás dovede až k meandrům a je to krásný zážitek. Zajedete si navíc cca 8 km. Potom se vraťte zpět k silnici a jeďte směr Bzenec. Vedle silnice vede krásná nová cyklostezka až do Bzence. Po příjezdu do Bzence odbočte kolem hlavní silnice do leva. Projeďte náměstí a dejte se do prava. Zde je areál vinařských závodů. Jde o soubor romantických cihelných budov podobného stylu, jako např. v Hradci n. Moravicí na Opavsku. Vjeďte dovnitř areálu a zde v zámeckém parku nejdete unikát - Bzeneckou lípu. Je to úctyhodný strom, tak u něj v tichosti chvíli setrvejte. Na kopečku nad Bzencem se tyčí krásná kaple, kaple sv. Floriana. Místu se také říká Starý hrad. Doporučuji tam vyjet. Je zde krásný rozhled do kraje, vinohrady a občas tam prodávají víno. Potom se vraťte k hlavní silnici a jeďte na konec obce. Zde za benzinovou pumpou ústí cyklostezka, která Vás zavede bezpečně až do Vracova. Na vracovském náměstíčku odbočte ze silnice do leva, přejeďte železniční přejezd a kolem mateřské školky pokračujte po místní  silnici. Stáčí se do prava. Jedete kolem hostince "U Kaiserů", až přijedete k další silnici. Přetnete ji do leva a podle značení se vydáte ke koupališti. Po pravé straně budete mít rybník "Rašelina" a koupaliště. Trasa pokračuje dále kolem krásného smíšeného lesa a je značená jako "Moravská vinná" cyklostezka. Po příjezdu do obce Vlkoš se dáte přes koleje do prava, přetnete hlavní silnici a podle značení "Moravská vinná" pokračujete kolem hospody. Za ní sjedete z cesty do leva a krásná cyklostezka Vás vede kolem "Kelčanských bůd" až k silnici. Po ní se dáte vlevo a absolvujete jediný kopeček na trase před Kyjovem. Do Kyjova vjedete u vodojemu a jedete stále rovně z kopce. Na kruháči se dáte rovně a přijedete ke křižovatce před kyjovským náměstím. Ke Kulkovi je to do leva a jen 400 m.
  Tak líbilo ???
  Poslední aktualizace: září 2021

  další informace a fotogalerie
 • Přes hrad Cimburk na Bunč a Velehrad

  Délka: 86 km
  Převýšení: 1.487 m
  Čistá doba jízdy: 5 hodin prům. rychlostí 19 km/h
  Pohodově: 8 hodin, bez prohlídek Cimburka, archeoskanzenu v Modré a Velehradu
  Profil: kopcovitý
  Povrch: asfaltové silnice a lesní silničky, u Smraďavky cca 1 km nezpevněná lesní cesta

  další informace a fotogalerie
 • Přes Moravu na Slovensko

  Délka: 84 km
  Převýšení : 296 m
  Povrch: Zpevněné cesty, asfalt, občas pevná hlína nebo šotolina
  Profil: Rovinatý

  další informace a fotogalerie
 • Uherskohradišťská

  Délka: 72 km
  Doba jízdy: 4h 15 min průměrnou rychlostí 19.5 km/hod.
  Doba jízdy pohodově: celodenní výlet
  Převýšení: 719 m
  Max.nadmořská výška: 565 m.n.m.
  Profil tratě: kopcovitý
  Povrch: krásné asfaltové cyklostezky, občas šotolina a lesní cesty
  -------------------------------------------------------------------------------------------------
     Poznáme krásné cyklostezky kolem Moravy, poutní místo Velehrad, krásné Chřibské lesy a malebnou krajinu v podchřibí.
  Ráno si pomůžeme vlakem ze železniční stanice Kyjov a dopravíme se do Veselí n. Moravou. Vláčky jezdí cca v 8.30 a pak v 9.00 (nutno ověřit v jízdním řádu). Ve Veselí pojedeme přes město k řece Moravě a na jejím břehu narazíme na značenou cyklostezku č. 4 po které se dáme směrem na Uherský Ostroh a Ostrožskou novou ves.Za nádražím v Ostrožské nové vsi se cyklostezka č.4 větví na 2 části - 4 a 4A. Větev 4 vede kolem trati a silnice do Uh. Hradiště. Mnohem hezčí je větev 4A. Projedeme kolem jezer s krásně čistou vodou u Ostrožské nové vsi a přijedeme na rozcestí u Kostelan nad Moravou. Zde můžeme jet opět buď po trase č.4 směr Uherské Hradiště (doprava) nebo uhnout vlevo po nové cyklostezce 4 A (vlevo a přes most přes Moravu). První trasa je o něco delší a projedete přes město Uherské Hradiště. Druhá vede po hrázi řeky Moravy a kdo nechce do Uh. Hradiště, jistě ocení, že se vyhne městu a pojede po krásné cyklostezce přímo na Velehrad.Jedeme po hrázi řeky Moravy po jejím pravém břehu až k městu Uh. Hradiště. Před městem narazíme na odbočku. Trasa 4 A vede dále do města po břehu řeky. My ale pojedeme rovně přes železniční přejezd  na trasu 5050 A. Pokračujeme podle značení po trase 5050A, dále 5050 a napojíme se na cyklotrasu 5150. Ta nás dovede až na Velehrad. Před Velehradem doporučuji odbočku doprava na prohlídku archeoskanzenu v Modré. A hned vedle ja nádherná expozice sladkovodních ryb "Živá voda". Dostanete se do skleněného tunelu pod vodní hladinu a žasnete, jak obrovské ryby žijí v našich řekách a rybnících. Samozřejmě se zdržíme i prohlídkou poutní baziliky na Velehradě a okolí. Je to tady opravdu krásné.
  Z Velehradu pokračujeme po cyklostezce 5019 na  Salaš (zde je příjemná stará hospoda, takže si dejte oběd). Ve Velehradě začíná krásná nová cyklostezka, která Vás dovede do Salaše mimo cestu a jede se po ní parádně.Cestou si určitě všimnete zajímavé stavby na kopci před Vámi. Je to  rozhledna v obci Salaš, která určitě stojí za návštěvu. Otevřená je celoročně a je zdarma. Dostanete se k ní dle místního značení a určitě stojí za návštěvu, i když kola budete chvíli tlačit.Po návratu na silnici se na konci obce dejte doleva po trase 5019 nebo též 473.Od Salaše se cyklostezka zvedá. Jedeme krásným bukovým lesem až na "Pěknou horu". Je to pěkný stoupák, takže jistě přijdou vhod výborné ostružiny pod vrcholem po pravé straně cesty. Zde se napojíte na cyklostezku 473 a svištíme zase z kopce do obcí Staré hutě a Stupava, až přijedeme k začátku Koryčanské přehrady. Tady odbočíme do lesa do leva na cyklostezku 5150!!  Stoupáme lesem po šotolinové cestě směrem k hradu Cimburk. Pojedeme kolem odbočky k hradu  a rozhodně tam odbočte. Po prohlídce této krásné a mohutné zříceniny se vrátíme na trasu 5150. Ještě nějakou dobu místy i příkře stoupáme lesem. Pak se cesta srovná a my si vychutnáme skalní útvar "Kozel" na levé straně a po cca 2 km dojedeme na parkoviště v lese "U křížku". Zde se dáme doleva s kopce. Stále jedeme po trase 5150 a po asfaltové silničce  přijedeme do obce Vřesovice. Na křižovatce u hospody "U Sirotků" se dáme směr Kyjov po silnici doprava. Vyjedeme krátké stoupání, sjedeme zase dolů a opět jedeme do kopce. Na kopci uvidíme po pravé straně drůbežárnu "Josefínský dvůr" a odbočíme dle značení do prava na Kyjovskou vinařskou stezku. Tou se necháme dovést do Moravan. V Moravanech si prohlédneme areál starých vinných sklepů (vede tam naučná stezka a jsou po naší pravé ruce ve směru jízdy). Do Kyjova pokračujeme již bez značení po silnici přes Kostelec.
  A jsme zase "U Kulky". Krásný výlet, že ano ? Zejména na podzim. Doporučuji !!
  Kulka
  Poslední aktualizace 22.10.2019

  další informace a fotogalerie
 • Vzhůru na Velkou Javořinu

  Délka: 86 km
  Doba jízdy: cca 8 hod
  Průměrná rychlost: 17 km/hod
  Převýšení: 914 m
  Max. nadm. výška: 970 m.n.m.
  Max. stoupání: 11%
  Povrch: Asfalt, v lesích pod Velkou Javořinou nezpevněné cesty, hlína a kamení
  Profil: kopcovitý

  další informace a fotogalerie
 • Za Sekvojovcem obrovským přes hrad Buchlov

  Délka: 71 km
  Doba jízdy pohodově: 8 hodin
  Průměrná rychlost: 18 km/hod.
  Převýšení: 1.252 m
  Max nadm. výška: 483 m n.m
  Profil trasy: kopcovitý
  Povrch: Asfaltové i nezpevněné lesní cesty, místní asfaltové komunikace

  další informace a fotogalerie
 • Ždánickým lesem

  Délka: 71 km
  Čistá doba jízdy: 4 hodiny
  Celkové převýšení: 900 m
  Max. nadm. výška trasy: 443 m.n.m.

  další informace a fotogalerie

In-line stezky

 • Kolem vlkošských búd

  Délka: 3 km
  Začátek: 1km od Kyjova směr Osvětimany, v místě, kde značená cyklotrasa moravská vinná opouští hlavní silnici.
  Cíl: Vlkoš – restaurace „Ve dvoře“
  Charakteristika: Nenáročná

  další informace a fotogalerie
 • Okolím bzenecké doubravy

  Délka: 2km
  Začátek: Skoronice, doleva za železničním přejezdem po značené moravské vinné cyklostezce
  Cíl: Vracov - restaurace "Orynek"

  další informace a fotogalerie
 • Okolo Růdníka

  Délka: 18km
  Povrch: asfalt

  další informace a fotogalerie
 • Po Hraběcí cestě

  Délka: 3km
  Začátek: naproti zámku Milotice, tedy bývala "Hraběcí cesta"
  Konec: 1km před obcí Svatobořice
  Charakteristika: nenáročná, vhodná pro rodiny s malými dětmi

  další informace a fotogalerie

Turistické výlety

 • Energetická dvacítka

  Délka: 20 km
  Max. převýšení: 240 m
  Lesní a polní cesty
  Nenáročný celodenní výlet

  Projděte se krásnými Chřiby, načerpejte energii na posvátných místech, která jsou jí úplně nabitá a mezi poli se vraťte do Kyjova.
     Z autobusového nádraží odjíždí i o víkendech autobusy směr Vřesovice v 8.13 a nebo v 10.13 hod. Ve Vřesovicích vystoupíte na zastávce Vřesovice-Podhoří. Odtud vede žlutá turistická značka ke Koryčanské kapli. Jde o malou barokní kapličku postavenou na kouzelném místě. Postůjte zde, pokochejte se krásou a tajuplností tohoto místa a pokračujte dále z kopce po modré značce. Po cca 1 km odbočíte po zelené do prava a vydáte se ke svatému Klimentku. Jsou zde zbytky kostela a pozůstatky mohutného hradiště z dob Velkomoravské říše. Místo je velmi energeticky silné a stojí za to postát zde chvilku v tichosti. Všimněte si některých úctyhodných buků, které stojí okolo. Zejména jeden, vyrůstající ze skaliska si zaslouží obdiv. Seběhnete z kopečka a dáte se po žluté značce k parkovišti "U křížku". Zde přejdete silnici a po červené značce půjdete skrz přírodní rezervaci "Moravanské louky". Bývá tady často mokro, takže to chce lepší boty, než plátěné tenisky. Červená značka Vás dovede až k rozcestníku na "Zavadilce". Zde zvolte žlutou značku a pěkným smíšeným lesem se dostanete do Čeložnic. Zde lze nasednout na autobus a zkrátit si cestu do Kyjova. Avšak byla by to škoda. Cesta mezi poli a vinohrady má totiž úplně jiný ráz, než dodavadní putování lesy chřibů. A pokud je hezky a zvolíte dobré období (doporučuji konec dubna, konec června nebo konec září), pak se Vám naskytnou nádherné výhledy na různobarevná pole, sady, zahrádky a vinice, lemované zelenou kulisou Chřibů. Pěšky je to z Čeložnic do Kyjova cca 1,5 hod.
  Krásný výlet je za námi a pokud jste ubytováni v Kyjově, vzhůru na zahrádku "U Kulky" a chrstněte tam pár Radegastů.
  Tož a fajny deň to byl, ni ? Wink

  další informace a fotogalerie
 • Na svatý Klimentek

  Délka trasy: 16 km (možno zkrátit autobusem)
     Pojďte navštívit krásné a velmi "silné" místo v Chřibech - svatého Klimentka.
  Autobusem ( nebo Vás tam odvezem) se dopravíte do Osvětiman a vydáte se po žluté turistické značce směr sv. Kliment. Projdete kolem pěkných chatek a malebných Klimentských rybníků a mírným stoupáním přijdete cca po hodině a čtvrt k rozcestí pod Klimentkem. Vyběhněte po zelené značce cca 500 k lesní kapličce. Jste na místě, kde v době cyrilometodějské stávalo poměrně velké hradisko, jehož základy jsou zde dobře patrny, a kde existoval čilý kulturní a duchovní život. Pozornost zasluhují také mohutné a věkem poznamenané buky, které tajemnost místa podtrhují. Citliví lidé určitě postřehnou, jak je toto místo energeticky silné. Vraťte se po zelené značce zpět na rozcestí a pokračujte po žluté značce k parkovišti "U křížku". Odtud si můžete odskočit k mohutné zřícenině hradu Cimburk (cca 2 km) nebo pokračovat po červené značce směr Zavadilka přes přírodní rezervaci "Moravanské louky". Zavadilka je pěkná osada chat a chatek a vede odtud lesní cesta na "Kameňák" (zelená turistická značka). Na Kameňáku bývala útulná hospůdka, teď je bohužel zavřená. Odtud lze zkrátit cestu autobusem, který nás doveze do Kyjova nebo pokračovat po zelené značce do Čeložnic a dále po žluté do Kyjova. A tam nás už čeká ubytování U Kulky se zahrádkou a dobrým pivem.
  Hezký výlet, no ni ?  Kiss
  Autobusy: Kyjov - Osvětimany 8.13, 10.13, 12.13
                 Kameňák -  Kyjov 17.15 (jen v soboty a neděle)

  další informace a fotogalerie
 • Po modré z Jestřabic do Osvětiman

  Délka: 16 km
  Převýšení: 300 m
  Pohodový výlet po lesních a částečně zpevněných cestičkách.
     Pojďte se projít po krásné trase, vedoucí kolem 2 malých přehrad a s krásnými výhledy do krajiny.
  Z Kyjova do Jestřabic se dostaneme nejlépe autobusem z autobusového nádraží (odjezdy 80.30, 9.10, 10.30 hod.) Vystoupíme v Jestřabicích u hospody a půjdeme po modré značce kousek po silnici ve směru jízdy našeho autobusu. Modrá značka pak odbočuje doprava a vede z počátku po asfaltové silničce až k Jestřabické přehradě. Je to malebná nádrž pěkně zasazená do krajiny. Koupání je povoleno na vlastní nebezpečí od 9.00 do 16.00 hod. Jinak je přehrada vyhrazena rybářům. Cesta kolem přhrady pokračuje kolem chat až k farmě. Zde chovají muflony, daňky, jeleny, pštrosy a divoná prasata. Je tedy vhodné zajít sem i s dětmi. Úsek je snadno sjízdný i pro kočárek. S ním se pak ale musíte vrátit zpět, dál to jde už jen pěšky v pohorkách.
  Cesta se změní v lesní pěšinu a stoupá po úbočí Malé ostré dubovým a posléze bukovým lesem. Občas se dostaneme na okraj lesa a naskytnou se nám krásné výhledy na masiv Ždánického lesa a na krajinu směrem ke Kroměříži. Mineme skalní útvar "Kalíšek" po pravé straně. Po modré značce dojdeme až na Zavadilku a pokračujeme ke Koryčanské kapli. Zde opět krásné výhledy. Odtud už jdeme pořád z kopce až do Osvětiman. Cesta je velmi malebná. Na kraji Osvětiman míjíme pěknou Osvětimanskou přehradu, kde se dá dobře vykoupat. V listopadu 2015 byla po 30 letech dočasně vypuštěna k vůli opravě, takže se podívejte na unikátní fotky. Cca před 20 lety se říkalo, že tam sídlí nějaké extrémně velká ryba, asi sumec, ale nic takového se po vypuštění nepotvrdilo. Takže o 1 záhadu míň. Jezero Loch ness, ale vypustit nejde, takže alespoň jedna příšera někde třeba je.
  V Osvětimanech nasednete na autobus v 15.07 nebo v 17.06 a za 15 min. jste v Kyjově.
  Trasa je nejhezčí na podzim, kdy plně vychutnáte barevnost smíšených chřibských lesů. Vzhledem k tomu, že vede kolem 2 nádrží vhodných ke koupání a vede hodně ve stínu lesa, lze ji taky doporučit jeko letní, koupací turistickou trasu.
  Tak hezký den.
  Kulka Smile

  další informace a fotogalerie
 • Studeným žlebem na Střílecký hrad

  Délka: 1. varianta 18 km
               2. varianta 27 km
  Nejvyšší bod: 551 m.n.m.
  Lesní cesty, louky, asfaltové silničky.
  Projdeme se kouzelnými Střílkami a kolem pramenů říčky Litávky vystoupáme na jeden z chřibských hřbetů, navštívíme zříceninu Stříleckého hradu a kouzelnou krajinou sejdeme do Koryčan.
  Ráno si pomůžeme autobusem z Kyjova do Střílek. Odjezd z Kyjova je v 9.10 hod a cesta trvá cca 34 min. Ve Střílkách vystoupíme a vydáme se ke kostelu, kde je východisko turistických cest. Nemůžeme minout pozoruhodný barokní hřbitov, který je památkou evropského významu. Po prohlídce se vydáme po zelené značce směr Zástřizly, ranč Vlčák. V tomto úseku musíme překonat kolmo frakventovanou silnici E50, tak opatrně. Pak už nerušeně stoupáme až k rozcestí, na kterém se dáme ostře doprava po modré značce směr Koryčany. Cesta je zde asfaltová. Po levé straně, zhruba v polovině trasy, uvidíte v dálce mohutný hrad Buchlov. Po 4 km dorazíme k velmi pěknému motorestu "Samota", kde je dobré poobědvat. Ještě před motorestem je po levé straně věž vysílače a v pravo v lese uvidíte pěkný pískovcový útvar. Běžte se tam podívat. Jsou odtud krásné výhledy do údolí a je také vidět rozhledna na Brdu - nejvyšším kopci Chřibů. Po obědě pokračujte po nové dřevěné visuté lávce přes silnici E50. Modrá značka zde pokračuje do lesa ke Stříleckému hradu. Pokud chcete uvidět zbytky kdysi mohutného strážního hradu, udělejte dle značení cca 300 m dlouhou odbočku ze značené cesty. Stojí to za to, už k vůli krásným výhledům. Po prohlídce se vraťte na modrou značku a po té se dostanete do Koryčan. Vyjdete u úpravny pitné vody a hned u silnice je autobusová zastávka, ze které jede v 15.04 hod. autobus do Kyjova.
  Pokud to nestihnete nebo pokud vám nestačí 18 km chůze, pokračujte dále po modré přes městečko a na náměstí se vydáte podle turistického značení po žluté značce směr Zavadilka. Odtud dále po zelené do Čeložnic a pak zase po žluté až do Kyjova. A to je už pěkný výlet. V Kyjově budete mít v nohách cca 27 km.
  Doporučuji tuto trasu v polovině října, kdy jsou nádherně zbarveny chřibské lesy a zahrady, sady a aleje pod nimi.
  Turistům zdar.
  Kulka

  další informace a fotogalerie
 • Ze Starých hutí přes hrad Buchlov do Kyjova

  Délka: 19 km (při použití autobusu z Kameňáku)
            26 km (pěšky až do Kyjova)
  Nejvyšší bod: cca 500 m.n m.
  Projdeme centrální část Chřibů, budeme obdivovat mohutný hrad Buchlov a kochat se krásnými výhledy z "Kazatelny" a dalších míst.
  Ráno vyjedeme směr Staré hutě. Lze použít autobus do Střílek, který jezdí v 9.10 hod. Ve Střílkách se ale čeká hodinu na další spoj, takže je to na dlouho. Čas lze ale využít na prohlídku barokního stříleckého hřbitova, což je památka evropského významu, a pak pokračovat dalším spojem na Staré hutě. Pokud se vám nechce čekat, je nejlépe použít taxi. Ubytovaní v našem penzionu mají dopravu po domluvě zdarma.
  Staré hutě jsou krásná chřibská vesnička a je zde opravdu kouzelná příroda. Vydáme se po zelené značce a cca po 1 km odbočíme na žlutou směr Buchlovský kámen. Zde narazíme na červenou a dáme se doprava směr statek Zikmundov, Buchlov. Cca po hodině chůze jsme pod hradem Buchlov. U parkoviště je dobrá hospůdka "U špalka", tak tam jedno zasyčí. Pokochejte se hradem a výhledy na Uh. Hradiště v údolí a pokračujte po červené lesem z kopce. Překonáme silnici E50 a po chvíli se napojíme na asfaltovou lesní cestu kolem "Holého kopce." Červenou neopouštíme. Po delší asfaltové tůře konečně červená značka pokračuje po příjemné lesní cestě. Za rozcestníkem "Pod ocáskem" buďte obezřetní a sledujte odbočení červené značko doprava do lesa. Není  to moc dobře vidět a široká lesní cesta vedoucí rovně láká k tomu, abyste po ní pokračovali. Ale byla by škoda odbočku minout, protože byste nedošli na pěkný pískovcový útvar zvaný "kazatelna", odkud je krásný pohled na Chřiby, koryčanskou přehradu a hrad Cimburk. Od kazatelny vede červená značka kolem pískovcové skály "Kozel". Po chvíli jste na parkovišti "U křížku" a pokračujete směr "Moravanské louky" až na Zavadilku. Odtud vede zelená značka na "Kameňák", kde je autobusová zastávka. Pokud jdete v sobotu nebo v neděli, jede odtud autobus v 17.15 hod.až do Kyjova. V jiné dny musíte počítat ještě s cca 3 km do Čeložnic po zelené a z Čeložnic dále 5 km po žluté do Kyjova.
  Výlet je nejkrásnější v půlce října, kdy barvící se chřibské lesy a zahrady a vinice v podchřibí nemají konkurenci.
  Krásný výlet, ni ?

  další informace a fotogalerie
 • Ze Střílek přes Koryčanskou kapli do Vřesovic

  Délka: 15 km
  Pohodový výlet

  další informace a fotogalerie