Tipy na výlet v okolí Kyjova

Kyjovský triangl

Délka: 40 km
Převýšení: 409 m
Doba jízdy: 2 hodiny ( 1 pivo, bez oběda a zastávky na mlýně)
Průměrná rychlost: 20 km/hod
Povrch: Asfalt, polní a lesní cesty

Tuto trasu doporučuji jako pěkný výlet v okolí Kyjova, třeba na nedělní odpoledne. Pokud pojedete s dětmi, zabere Vám časově určitě 4 hodiny i víc, protože se cestou zdržíte na atrakcích v Bukovanském mlýně a v areálu ve Strážovicích a taky proto, že pojedete dost do kopce.

Ze zahrádky "U Kulky" se vydáte přes kyjovské náměstí směrem k nádraží ČD po cyklostezce č.412. Té se držíte po asfaltce až do Bukovan a dále k areálu Bukovanského mlýna, což je druhý pomyslný vrchol našeho trojúhelníku. Po levé straně nepřehlédnete repliku větrného mlýna, na kterou lze vystoupit. Je zde hezký výhled po okolí. V areálu mlýna se lze občerstvit v restauraci. Dále pojedeme zase chvilku s kopce směrem k obci Nevchvalín. Ještě před ní ale uhneme u kapličky doleva na polní cestu (km 7,6). Po té jedeme až ke kříži (km 8,9), kde se dáme doprava dolů do obce Sobůlky. V obci najedeme doleva na asfaltovou cestu a mezi domy pokračujeme cca 500 m, kdy dorazíme k silnici směr Věteřov. Odbočíme v pravo a po silnici opustíme Sobůlky kolem hřbitova. Čeká nás zase slušné stoupání na kopec, abychom se poté  svezli dolů a do Věteřova vlétli, jako vítr. Doporučuji ale brzdit, protože budeme odbočovat u obchodu doleva - vede nás značená cyklotrasa "Kyjovská" (před sebou vidíme kostel, km 13,00). Asfaltová silnička lehce stoupá mezi domy a přechází v cestu polní, která nás zavede až do lesa. Lesem pokračujeme po značené cyklostezce. Budete li šikovní, tak cca na 16 km vyjedete z lesa u fotbalového hřiště a zde se dáte do leva po dosti frekventované asfaltové cestě. Projedete obec Strážovice (kdo ještě nemá kopců dost, může si odskočit ve Strážovicích na Babí lom - rozhled, vysílač - značeno). Ostatní pokračují cca 500 m ven z obce stále po silnici a po levé straně uvidíte areál restaurace. Je tam hospoda, pár atrakcí pro děti a krásný výhled do krajiny. To je třetí vrchol našeho trianglu.(V současné době je hospoda a celý areál kolem uzavřen - stav k 10/2018)

Pro cestu zpět do Kyjova rozhodně nevolte frekventovanou a nebezpečnou hlavní  silnici, ale vraťte se zpět do Strážovic a tam se dejte po silnici směr Stavěšice. Je to s kopce. Při příjezdo do Stavěšic uvidíte vpravo soustavu malých rybníčků. Vy uhnete doleva po asfaltové silničce a kolem památníku odboje jedete krásnou krajinou mezi poli mírně zvlněným terénem. Po přejetí horizontu přijedete k hlavní silnici Svatobořice - Šardice. Dáte se po ní do leva a jedete do Svatobořic. Zde doporučuji jet po vinařské stezce "Mutěnická", která Vás vyvede mimo obec na vršky nad ní, odkud jsou krásné výhledy na okolní krajinu. Vrátíte se po cyklostezce zpět do obce, přejedete hlavní silnici směr vinný sklep Dufek a kolem Svatoborského sklípku pokračujete po asfaltové silničce až k rozcestí. Zde se dáte doleva po cyklostezce "Mutěnka" a za chvíli jste v Kyjově. Ke Kulkovi snadno trefíte podle značení.
Tak výletu zdar !!!

Poslední aktualizace 5/2022


Kyjovský triangl Kyjovský triangl Kyjovský triangl Kyjovský triangl