Tipy na výlet v okolí Kyjova

Když táhneme vozík s dítětem

Délka: 21 km
Převýšení: 104 m
Doba jízdy: cca 2 hodiny
Profil: Rovinatý
Povrch: Asfaltové cyklostezky a místní komunikace, kolem rybníka nezpevněná cesta

Toto je tip pro ty, kteří za kolem táhnou vozík se svými malými ještěry a nechtějí je unavovat dlouhou trasou a sebe žádnými kopci. Projedeme se okolím Kyjova a u rybníka s dětmi nakrmíme kačeny, labutě, ryby, vodníky atd.

Z penzionu "U Kulky" vyrazíme kolem autobusového nádraží na Mutěnickou cyklostezku (značeno). Po ní se vydáme směrem na Mutěnice. Po cca 5 km jízdy přijedeme k budově bývalého vlakového nádraží ve Svatobořicích - Mistříně. Cyklostezka, po které jedeme je vede totiž po náspu bývalé železniční tratě. Za bývalým nádražím budeme křižovat místní komunikaci a po té se dáme doleva. (odbočujeme doleva před reklamou, která nás láká do restaurace "Kulturní dům"). Po silnici mezi domy jedeme rovně a u ekodvora (po pravé straně) najedeme opět na novou cyklostezku, která nás dovede až k zámku do Milotic. Zde doporučuji první zastávku, občerstvení, prohlídka alespoň zámeckého parku, atd.

Po prohlídce zámku projedeme obcí Milotice, mineme hospodu "U draka" , kolem kostela pojedeme rovně a na další křižovatce se dáme doleva směr Vacenovice. Jedeme po cyklotrase "Moravská vinná". Hned za Miloticemi je u silnice šipka doleva směr Písečný rybník. Odbočíme z cesty a po chvíli vjedeme mezi stromy a jsme na hrázi rybníka. Je to ptačí rezervace a pro děti zajímavá podívaná (pokud zrovna nežerou komáři). Jedeme stále rovně po hrázi a po chvíli nás cesta odvede od rybníka směrem k silnici. Vyjedeme na ni u vinařského objektu "Sýpka". Jedeme po silnici po trase "Moravská vinná" směrem na Skoronice. Na začátku Skoronic odbočíme ze silnice doleva po cyklotrase č.412. Je to krásný úsek vedoucí kolem vinných sklípků. Podjedeme železniční trať a čeká nás krátké stoupání mezi vinohrady. Vystoupáme nad Kyjov a potěšíme se pěknými výhledy. Cyklostezka č.412 nás dovede až do Kyjova a jsme doma. Maminky na víno, tatínci na pivo, dříve než se vzbudí ještěr ve vozíku Wink


Když táhneme vozík s dítětem Když táhneme vozík s dítětem Když táhneme vozík s dítětem